Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Blahoželáme! Vyhrali ste!
Skóre hry
Čas:232:324
Zostávajúce karty:12312
Časový bonus:1234
Celkové skóre:3424
Vaša štatistika
Najlepšie skóre:3432Dátum:YYYY-MM-DD
Výhry:32Priemerné skóre:321232
Odohraté hry:62Priemerné skóre:321233
Podiel výhier v percentách:23%
Dajte nám like na Facebooku!
 

Hrať znova
Vaša štatistika
Vybrať skórovanie
 Žiadne skórovanie
 Štandardné nečasované skórovanie
Štandardné časované skórovanie
 Vegas skórovanie
Jedna farba
 Dve farby
 Štyri farby
Základná štatistika
Odohraté hry:A
Výhry:A
Podiel výhier v percentách:A
Najdlhšia séria výhier:A
Najdlhšia séria prehier:A
Aktuálna séria:A
Štatistika výsledkov
Najlepšie skóre:A
Dátum:A
Priemerné skóre za vyhratú hru:A
Celkové priemerné skóre:A
Čas a ťahy
Celkový čas hry (sekundy):A
Priemerný čas za vyhratú hru (sekundy):A
Celkový počet ťahov :A
Priemerný počet ťahov za vyhratú hru:A
Priemerný počet ťahov za hodinu vo vyhratú hru:A
Obnoviť
 
Zavrieť
Informácie

Dajte nám like na Facebooku! Vždy sem môžete položiť otázku.

 

Dôležité klávesové skratky

Prepnúť na celú obrazovku:F11 (väčšina prehliadačov)
Krok späť:Ctrl+Z
Vyložiť znovu:F2
Zavrieť dialógové okno:Esc

O Freecellu

Názov hry, Freecell, pochádza zo štyroch prázdnych políčok, v ľavom hornom rohu hracej plochy, ktoré slúžia na dočasné uloženie kariet. Hru vynašiel Paul Alfille ako modifikáciu staršej hry. Alfille tiež vytvoril prvú Freecell Solitaire videohru v roku 1978. Hoci bola dostupná už v staršej verzii Windows, Freecell si získal veľkú obľubu, keď sa stal súčasťou WIndows 95. V tejto verzii bolo k dispozícii 32 000 kombinácií kariet. V roku 1994 bol pokus o vyriešenie všetkých 32 000 kombinácií kariet. Projekt trval takmer rok a dospelo sa k záveru, že llen jedna kombinácia sa nedala vyriešiť. Odvtedy zostáva Freecell slávny preto, že pre každú zamiešanú sadu kariet takmer určite existuje riešenie.

Ako hrať Freecell?

Podobne ako vo väčšine iných solitérových hrách, hráč začína s premiešaným balíčkom a musí zoradiť karty od esa po kráľa pre každú farbu zvlášť. Roztriedené karty sa ukladajú do základných políčok v pravom hornom rohu hracej plochy, počnúc esami. To znamená, že karta môže byť umiestená do základného políčka len vtedy, ak sa tam nachádza karta s číslom o jedna nižším a rovnakej farby. Ak nie sú k dispozícii žiadne karty, ktoré by bolo možné umiestniť do základných políčok, hráč musí premiestniť karty na hracom pláne tak, aby bolo k dispozícii viac kariet s nižšími číslami.

Pravidlom je, že hráč môže pohnúť len jednou kartou – na rozdiel od iných solitérnych hier, v ktorých hráč môže zdvihnúť celú kopu kariet a presunúť ju na iné miesto. Ak chce hráč presunúť viac ako jednu kartu na nové miesto, je potrebné použiť voľné políčka, ktoré sa nachádzajú v ľavom hornom rohu hracej plochy. Hra automaticky vypočíta, koľko kariet môže hráč presunúť na základe počtu dostupných voľných políčok, pretože presúvanie kariet po jednej môže byť zdĺhavé. Na voľné políčko je možné umiestniť akúkoľvek kartu. Na prázdny stĺpec je rovnako možné umiestniť akúkoľvek kartu. Karta však môže byť umiestnená na inú kartu len vtedy, ak má druhá karta číslo o jedna vyššie a farbu opačnú ako predchádzajúca.

Freecell Pasians Online nemá špecifickú skórovaciu schému. Napredovanie v hre určuje počet kariet, ktoré zostávajú na hracej ploche (čím menej, tým lepšie). Tento spôsob nie je relevantný pri porovnávaní výsledkov hráčov. Relevantný výsledok je percentá výhier, priemerný čas na vyriešenie hry alebo najdlhšia séria výhier.

Tu je niekoľko tipov. Pravým kliknutím na kartu ju pošlete do voľného políčka. Ak nie sú k dispozícii žiadne voľné políčka alebo sa karta už nachádza v prázdnom políčku, pravým kliknutím pošlete kartu do základného políčka (ak je to možné). Hra automaticky pošle do základného políčka karty, ktoré sa v pokračovaní hry nebudú hodiť.

Kontakt

Neváhajte nás kontaktovať na info@solitaire-pasians.eu. Všetky otázky, sťažnosti, poďakovania a komentáre sú vítané.

Táto hra bola vytvorená spoločnosťou Simiade. Takto nás môžete kontaktovať:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Poľsko
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Zavrieť