Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Blahoželáme! Vyhrali ste!
Skóre hry
Čas:232:324
Skóre:12312
Časový bonus:1234
Celkové skóre:3424
Vaša štatistika
Najlepšie skóre:3432Dátum:YYYY-MM-DD
Výhry:32Priemerné skóre:321232
Odohraté hry:62Priemerné skóre:321233
Podiel výhier v percentách:23%
Dajte nám like na Facebooku!
 

Hrať znova
Vaša štatistika
Vybrať skórovanie
 Žiadne skórovanie
 Štandardné nečasované skórovanie
Štandardné časované skórovanie
 Vegas skórovanie
Jedna farba
 Dve farby
 Štyri farby
Základná štatistika
Odohraté hry:A
Výhry:A
Podiel výhier v percentách:A
Najdlhšia séria výhier:A
Najdlhšia séria prehier:A
Aktuálna séria:A
Štatistika výsledkov
Najlepšie skóre:A
Dátum:A
Priemerné skóre za vyhratú hru:A
Celkové priemerné skóre:A
Čas a ťahy
Celkový čas hry (sekundy):A
Priemerný čas za vyhratú hru (sekundy):A
Celkový počet ťahov :A
Priemerný počet ťahov za vyhratú hru:A
Priemerný počet ťahov za hodinu vo vyhratú hru:A
Obnoviť
 
Zavrieť
Informácie

Dajte nám like na Facebooku! Vždy sem môžete položiť otázku.

 

Dôležité klávesové skratky

Prepnúť na celú obrazovku:F11 (väčšina prehliadačov)
Krok späť:Ctrl+Z
Vyložiť znovu:F2
Zavrieť dialógové okno:Esc

O Spider Solitaire (alebo Pavučím Solitére)

Pôvod mena tejto hry nie je známy. Názov Pavúčí solitér je pravdepodobne odvodený od ôsmich nôh pavúka, ktoré zodpovedajú ôsmim základným políčkam, ktoré je potrebné vyplniť kartami, aby sa hra vyriešila. Na rozdiel od iných pasiansových populárnych hier sa Spider Solitaire hrá s dvoma balíčkami kariet (teda so 104 kartami). V zjednodušených verziách majú karty len jednu farbu (najľahšia) alebo dve farby (mierne ťažká). Hra sa prvýkrát objavila v systéme Windows 3.x v roku 1991, ale na popularite získala vďaka distribúcii so systémom Windows XP. Vďaka svojej vyššej obtiažnosti sa Spider Solitaire stal takým populárnym, že začiatkom 21. storočia získal status najpopulárnejšej solitérnej hry hranej na počítačoch so systémom Windows.

Ako hrať Pavúčí Solitér?

Rovnako ako v iných solitéroch je cieľom zoradiť zamiešané karty podľa čísla a farby. Na rozdiel od iných solitérov hráč v Spider Solitaire neukladá karty priamo do základných políčok. Namiesto toho manipuluje s pozíciou kariet v desiatich stĺpcoch. Vždy, keď je v základnom políčku kopa kariet rovnakej farby, usporiadaných podľa čísla s kráľom dole a esom hore, môže byť táto kopa odstránená z hry a umiestnená do základného políčka.

Hráč môže karty presúvať medzi stĺpcami, aby toho dosiahol. Karta môže byť položená len na kartu s číslom vyšším o jedna, nezáležiac na farbe, alebo do prázdneho stĺpca. Pokiaľ chceme premiestniť kopu kariet, všetky karty musia byť rovnakej farby. Pohybovať môžeme len tými kartami, ktoré sú otočené. Keď sa odkryje karta otočená smerom nadol, mala by sa otočiť. V prípade, kedy nie sú k dispozícii žiadne ťahy, je možné vyložiť ďalšie karty zo zásoby. Pri každom takomto rozdaní sa rozdá desať kariet, jedna na vrch každého stĺpca. Ak je niektorý z stĺpcov prázdny, karty zo zásoby nemožno vyložiť. Vo všeobecnosti je hra s jednou farbou pomerne jednoduchá, hra s dvoma farbami je pomerne ťažká a hra so štyrmi farbami je veľmi náročná.

Existuje len jeden spôsob skórovania v Spider Solitaire Online (podobný MS Spider Solitaire) a nezáleží, či hráč hrá s jednou, dvomi alebo štyrmi farbami. Všetky začínajú s 500 bodmi. Každý ťah (vrátane ťahov späť) odčíta jeden bod. Získanie všetkých kariet z jednej farby odmení hráča 100 bodmi.

Tu sú dva strategické tipy pre začiatočníkov. Najprv sa čo najskôr snažte otočiť čo najviac kariet lícom nahor. Ak máte viac kariet otočených lícom nahor, získate lepšie informácie o tom, s čím pracujete, a budete mať väčšiu možnosť voľby stratégie. Po druhé, keď hráte s viac ako jednou farbou, snažte sa príliš nezamykať svoje stĺpce striedaním farieb. Triedenie kôp podľa farieb môže byť niekedy dôležitejšie ako odkrývanie kariet, ktoré sú práve otočené lícom nadol. Správnu rovnováhu medzi týmito dvoma stratégiami vás môžu naučiť len skúsenosti.

Kontakt

Neváhajte nás kontaktovať na info@solitaire-pasians.eu. Všetky otázky, sťažnosti, poďakovania a komentáre sú vítané.

Táto hra bola vytvorená spoločnosťou Simiade. Takto nás môžete kontaktovať:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Poľsko
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Zavrieť